Odcinek 19
Seks po stoicku


Jaki był stosunek stoików do seksu? Czy uważali, że jest to czynność zgodna z naturą, a zatem zalecana i wymagająca regularnego uprawiania? A może raczej byli zwolennikami wstrzemięźliwości w tym zakresie? Jakich rad można udzielić z perspektywy stoickiej na problemy o charakterze seksualnym? Na te wszystkie pytania odpowiadam w tym odcinku podcastu. Zapraszam do wysłuchania.
Słuchaj
Wspieraj nasz podcast
Wesprzyj produkcje naszego podcastu przekazując drobną kwotą pieniężna przez system PayPal.
Prowadzący i Goście
Tomasz Mazur
Literatura
Marek Aureliusz, Rozmyślania.
Ursula Le Guin, Opowieści z Ziemiomorza.
Marek Rabij. Serce biegacza. W: „Tygodnik powszechny” 21.10.2019
Diogenes Laertios. Żywoty i poglądy wybitnych filozofów.
Seneka. Ogniewie.
Pobierz odcinek
Podobne Odcinki
#50 – Odcinek jubileuszowy – na co można mieć nadzieję?
To już pięćdziesiąty odcinek podcastu, a więc odcinek jubileuszowy. Czas na małe podsumowanie, na spojrzenie wstecz, ale także w przyszłość. Razem z Michałem Wiśniewskim, współtwórcą tego podcastu, rozmawiam o jego tworzeniu. W tym kontekście mówię też nieco więcej na temat nadziei. Na co stoik może mieć nadzieję? Co to w ogóle znaczy mieć nadzieję? Czy uczucie nadziei przystoi stoikowi? Zapraszam do słuchania.
#49 – Jak współcześnie praktykować stoicyzm?
Czy praktyka stoicka zmienia się jakoś na przestrzeni czasu? Czy współcześni stoicy praktykują inaczej niż antyczni? A może muszą to robić inaczej? Czy to jakieś specyficzne wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesność, sprawiają właśnie, że ulokowana w tej współczesności praktyka stoicka siłą rzeczy musi wyglądać inaczej? W tym odcinku podcastu znajdziesz odpowiedzi na te i inne podobne im pytania. Zapraszam do wysłuchania.
0 komentarzy