Nasza metodaSTOIC || WAY

Może już czas się zatrzymać. Wszystko dookoła nas zmienia się w zawrotnym tempie. Toniemy w morzu informacji, bodźców, emocji, celów i wartości. Może czas stanąć z boku, spróbować żyć bardziej rozważnie, bardziej refleksyjnie, w zgodzie ze sobą.

Co powinienem robić? Jak żyć? Jak dokonywać ważnych wyborów? Jak radzić sobie z silnymi emocjami, z wyzwaniami, z innymi ludźmi? Jak wytrwać w postanowieniach?

STOIC || WAY to metoda pozwalająca zmierzyć się z tymi zagadnieniami. Nie proponujemy tu prostych rozwiązań, nie proponujemy żadnych sztuczek, ani tricków. Szczęśliwe życie nigdy nie było łatwe, a dzisiaj jest prawdopodobnie szczególnie trudne. Oferujemy więc wymagającą drogę składającą się z ćwiczeń, refleksji, konieczności żmudnego nieraz powtarzania określonych czynności, systematycznego treningu.

Celem jest tu wewnętrzny spokój, wyrobienie sobie umiejętności zachowania pogody ducha i refleksyjności pomimo otaczającego nas zgiełku i ciągłej zmiany, pomimo przeciwności, a nawet porażek, w zdrowiu i chorobie, na szczytach i nizinach życia.

Proponujemy system rozbudowanej praktyki stoickiej, rozpisanej szczegółowo na sześciomiesięczny trening. Nacisk kładziemy przede wszystkim na aspekt praktyczny, na konkretne ćwiczenia i procedury do natychmiastowego zastosowania. Efekty nie przyjdą od razu, potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja. Jednak jeśli już przyjdą, będą głębokie i trwałe.

Sprawdź nasz autorski Program edukacji stoickiej oparty o metodę StoicWay:

 

Sprawdź teraz