Tydzień 24

Witaj w ostatnim, 24. tygodniu Programu Stoic Way. Przygotowaliśmy w nim dla Ciebie pięć lekcji: wykład, zadanie, komentarz wideo, ostatnią część opowiadania oraz quiz. Finałowy wykład dotyczy mistyki stoickiej. Ostatnie zadanie w ramach programu pomoże Ci ułożyć swoją własną strategię stoicką z pomocą kilku naszych rad.
Z komentarza wideo dowiesz się, dlaczego koniec programu nie oznacza końca Twojej stoickiej drogi. Zwieńczeniem tego tygodnia będzie ostatnia część opowiadania oraz quiz.

Tydzień 22

Witaj w tygodniu 22. Programu Stoic Way. Ten tydzień zawiera trzy lekcje: zadanie, lekturę i kolejną część opowiadania. Zadanie pomoże Ci w obraniu strategii niezwykle przydatnej na co dzień, bo dotyczącej radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy. Następnie zapoznasz się także z esejem Davida Hume’a “Stoik” – zachęcamy do przeczytania również wstępu poprzedzającego lekturę. Tygodniowa część opowiada to rozmowa naszych bohaterów o wewnętrznych demonach i najgorszych uczynkach, które popełnili w życiu. Czy każdy z nich ma coś na sumieniu? Zapraszamy do lektury!

Tydzień 23

Witaj w tygodniu 23. Programu Stoic Way. W tym przedostatnim tygodniu naszego kursu zapraszamy Cię na wykład, zadanie i lekturę oraz opowiadanie. Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda współczesny stoicyzm, wykład w tym tygodniu Ci to wyjaśni poprzez pokazanie jego trzech głównych dróg. Kolejne zadanie poświęcamy strategiom stoickim – tym razem dowiesz się, jak po stoicku radzisz sobie w przypadku konfliktu personalnego. Lektura, do której Cię zachęcamy w tym tygodniu, to fragment “Poza dobrem i złem” Fryderyka Nietzschego, w którym wspólnie poszukamy motywów stoickich. Na koniec zapraszamy do przeczytania następnej części naszego opowiadania!

Tydzień 21

Witaj w tygodniu 21. Programu Stoic Way, w którym przygotowaliśmy dla Ciebie trzy lekcje. Zaczniesz od wykładu, w ramach którego opowiemy o osobowości stoika. Następnie czeka Cię kolejna lektura stoicka, tym razem jest to Ralph Waldo Emerson, który łączy wątki stoickie, platońskie i romantyczne. Zakończysz zaś kolejną częścią opowiadania, które towarzyszy Ci przez cały kurs. Powodzenia!

Tydzień 20

Witaj w tygodniu 20. Programu Stoic Way. Czekają w nim na Ciebie cztery lekcje, po pierwsze wymagający wykład na temat doświadczenia sensu w stoicyzmie, po drugie porcja zadań, procedury wartości i dyscyplina miłości, po których przychodzi kolej na następną część opowiadania oraz quiz podsumowujący pracę w piątym module. Zapraszamy i życzymy powodzenia!